V autobuse telefonující člověk obvykle vzbudí větší pozornost než běžná konverzace dvou lidí. Je to dáno tím, že při telefonování v MHD mají lidé tendence zvyšovat hlas nebo několikrát opakovat stejnou větu, když dojde například ke krátkodobému výpadku signálu. Pro ostatní cestující jsou to velmi nepříjemné okamžiky, které musí strpět, a tak kdo má možnost, sáhne do kapsy pro bluetooth sluchátka do uší, pustí si oblíbenou hudbu nebo vystoupí na dřívější zastávce a do práce už dojde pěšky.
Samozřejmě, že hlasitě telefonující lidé tu byli už od samotného počátku mobilů, ale s nástupem chytrých telefonů řada lidí objevila funkci tzv. hlasitého odposlechu. Na jednu stranu je to samozřejmě výborná funkce, pokud například telefonujete se členem rodiny a chcete aby ostatní u vás doma slyšeli, o čem se bavíte a nebo se mohli také zapojit do hovoru.
Čtěte také: Ukecaní lidé v přirovnáních, kterým huba jede jako kulomet
Jenomže původní záměr výrobců se tak trochu zvrtnul v něco úplně jiného. Lidé začali hlasité hovory používat při cestování a nebo nakupování v obchodě. Když tedy ráno vyrážíte do práce městskou hromadnou dopravou, tak kolikrát nedobrovolně posloucháte cizí telefonáty linoucí se celým autobusem.
Podobně jako na nákupech v obchodě, kdy zejména muži chtějí mít volné ruce a na druhém konci jim manželka diktuje, kolik čeho mají doma a co je třeba nakoupit. Celý obchod tak slyší, kolik mají doma toaletního papíru a nebo ať nakupující muž své drahé polovičce vezme ještě jedno balení tampónů do zásoby.
Nový seriál přirovnání: Pekelní sousedé aneb k čemu se dají přirovnat jejich hlasité hádky
Tito lidé zkrátka neberou ohledy na to, že hlasitým poslechem dělají ze soukromého hovoru plně veřejný telefonát, o čemž kolikrát ani druhý účastník nemá ponětí. Při hlasitém hovoru zároveň musí telefonující držet svůj mobil tak, aby prsty nezakrýval mikrofon ve spodní části. Jsou to občas velmi úsměvné situace, díky kterým vzniklo několik trefných přirovnání, co si nyní blíže ukážeme.
Přirovnání držení mobilu v ruce s hlasitým odposlechem:
- „Ten mobil držíš jako chlebíček – mám si snad kousnout?“
- „Hele tamta ženská drží před sebou mobil jako kompas.“
- „Chlápek drží v ruce mobil jako vysílačku, už jen čekám kdy zahlásí – přepínám.“
- „Tady všichni telefonují a mobil při tom drží jako chleba s paštikou.“
- „Jak ten mobil drží? To vypadá jako by objímal papouška.“
- „Proč mobil držíš jak tabulku čokolády?“
- „Ten telefon drží jako prase kost a ještě tady řve jak na lesy.“
- „Podívej se na něj, on ten mobil drží jako mokrej hadr.“
- „Šmankote, ten mobil máš v ruce jak babička svůj první televizní ovladač.“
- „Tu huláká na autobus a mobil drží jak rocková hvězda svůj mikrofon.“