Vánoce jsou svátky klidu, radosti a přežírání. Začíná to lahodným cukrovím, pokračuje chlebíčky, jednohubkami a dalšími pochutinami. Cpeme se, až nám za ušima lupe a pak si rádi při společných setkáních s rodinou a přáteli postěžujeme, že jsme přejedení nebo rovnou přežraní jako … ?
Když už fakt nemáte na nic dalšího chuť
Pak můžete říct, že se cítíte přežraný jako po víkendu u babičky. Když zabrousíme do říše zvířat, vhodné je přirovnání přežrání k jateční huse, k praseti nebo se cítit přeplněný jako had po měsíčním krmení. Malé děti vám nejvíce porozumí, když použije příměr, že jste přejedený jako vlk, co sežral babičku v pohádce o Karkulce. Pokud vám někdo řekne, že je po svátcích narvanej jako japonský metro, bude to skoro stejné jako sardinky v plechovce.
Starší generace bude své přejedení přirovnávat: “Nacpanej jako žok nebo narvanej jak slamník”, stejně tak jako pamětníci domácích zabijaček své nacpání přirovnají jako k poctivě čerstvě udělané jitrnici. Fotbaloví fanoušci určitě najdou zalíbení v přirovnávání, že se cítí narvaní jak na stadionu, hudební nadšenci zase nacpání přirovnají jako ke kotli na rockovém koncertě.
Oblečení se vám záhadně zmenšilo a je vám nějaké těsné?
Použijte hlášku: “V tom oblečení jsem po svátcích narvanej jak spacák ve futrálu” nebo když vám oblečení těsně úplně přiléhá, přirovnejte to k pocitu narvání jako do neoprenu.
A co potom být nacpanej jako okurka v zavařovačce nebo jako špekáček? Je to možná o něco méně, než se cítit narvanej jako taška z Lidlu nebo jako mikulášská punčocha.
Zajímají vás další přirovnání na téma přejedení? Podívejte se do kategorie Přežrání.