V době letních prázdnin pravidelně houstne provoz na silnicích, lidé cestují na dovolenou nebo se přesouvají na chaty a chalupy. A když k tomu ještě přidáme uzavírky na silnicích a dálnicích, tak kdo by z toho všeho nebyl nasranej jak školník po ránu, ještě když musíte čekat ve frontě jak na banány za komančů. Kolona aut se vleče jak tasemnice ze závodní jídelny a tak máte aspoň čas sledovat a komentovat okolní řidiče a trošku si tak ulevit trefným přirovnáním a třeba ještě pobavit své spolucestující v autě.

Co ten chlápek, který stojí těsně před vámi, co má špinavé auto a ještě po střechu narvané věcmi? Klidně ho okomentujte přirovnáním, že to auto má zasrané jak jetel a ještě narvaný to jak emigrantský ruksak, no ten snad s sebou tahá víc věcí než celej ženskej zájezd, což?

A co ta řidička za vámi, která pořád přejíždí z pruhu do pruhu? Ta je nerozhodná …. jak levnej kompas … jak 15-ti letá pipina …. nebo jak tříletá holka s pětikorunou v kapse před hračkářstvím.
Nic proti ženám samozřejmě, na jednu stranu může být taková řidička nerozhodná jak malé děcko, ale vězte, že jak uvidí skulinu mezi vámi, zajede tam jak rakev do pece …. nebo jak svíčka do narozeninového dortu.

Drží volant jak prase svářečku?

Když už trčíte v koloně, rozhlédněte se kolem sebe a všímejte si, jak každý z řidičů drží svůj volant. Někdo řídí stylem, že drží volant pěstí nahoru jak mokrou tašku, případně jako prase kost. Řidiče začátečníky poznáte tak, že volant drží křečovitě jak řidítka u motorky nebo nešikovně jako panna ocas. To zkušení řidiči se nebojí držet volant jen levou rukou jak frajírek z páté cenové nebo jen dvěma prsy jak zkaženou jitrnici nebo jak smradlavý hadr na nádobí.

Ten se courá jako když veze babču na nákup

Štve vás řidič, který to celé blokuje a jede nepochopitelně pomalu? Pokud nemáte možnost ho bezpečně předjet, aniž byste neohrozili sebe nebo ostatní – vydržte to chvilku a klidně si jen tak pro sebe ulevte přirovnáním, že se courá jako když veze tchýni na pohotovost ….. nebo babču na nákup. Možná by se vám také hodilo přirovnání, že jede jako když nejede, nebo klasické rčení jede jako s hnojem, případně jako s platama vajec. Ulevili jste si? Fajn.

Ten na tý motorce jede jak kdyby jí ukradl

Když se pak už konečně dostanete na dálnici a kolem vás prosviští řidič v Audi, co vystřelil jak namydlenej blesk, klidně ho zritizujte, že jede jak hovado …. jako šílenec, … jako blázen nebo doslova letí jako o život. Specialitou jsou pak motorkáři, co ještě při tom kličkují jak zajíci nebo lítají po dálnici jak splašení sršani.
Líbí se vám přirovnání a chcete poznat další? Mrkněte se na všechna přirovnání z kategorie Cestování nebo označující Pohyb.